Loodusõpetus, 3. klass

 

 

Tunni eesmärk: sissejuhatus uude veerandisse, eeloleva nädala teema alustamine

 

Sissejuhatus:                                                                                                           3 minutit

Eelmise veerandi töö kokkuvõte, (teadmised head), uue veerandi ülesanded,

ilmavaatlused (mitu?), uued teemad, töövihiku ülesannete hulk, vaatame koos

 lastega õpikus ja töövihikus, kuhu tahame välja jõuda.

 

Motiveerimine:                                                                                                        5 minutit

Mida sõid hommikul? kas seal hulgas oli taimi? Täna õpime tundma toidutaimi,

milliseid teate? lisaks õpime veel tundma liike, mis on töövihikus

 

Teema: Köögiviljad                                                                                                  10 minutit

Töö käik:

Selgitus: taimed-rohttaimed-kultuurtaimed,(välisehitus) jaotus5 -6, rühmade

tunnused, taimede üldtunnused, kuidas võiks taimi jaotada? tuttavad liigid,

uued liigid, kasutamine

Vahendid:                                                                                                                  5 minutit

plakat, töövihiku pildid, kultuurtaimede määraja

 

Meetodid: vestlus üle klassi – õpetaja esitab küsimuse, kõik vastavad ja küsivad teistelt.

 

Iseseisev töö:                                                                                                             10 minutit

Järgneb iseseisev lugemine, töövihiku ülesannete iseseisev lahendamine loetu

 põhjal, laps küsib ise abi, siis õpetaja juhendab. Töövihiku ülesannete vastuste

kontrollimine paaristööna ja vaikse vestlusena.

 

Tunni kokkuvõte: arutelu                                                                                         10 minutit

Toitumisharjumuste probleemi arutelu (miks keedetud porgand ei maitse? miks

ma ei söö kaalikat?)- üleklassitöö.

Elukutse – põllumees, tuttavate inimeste näitel arutelu. Külas on mitu talupidajat,

lihtne teemat käsitleda.

Õpetaja selgitus: miks on vaja taimi, miks peab toit olema mitmekülgne? oleme

rahul oma koolitoiduga? Klass teeb järeldused, vastab innukalt.

Kodune töö: uurida, milline köögivili on kõigi perekonnaliikmete ühine lemmik.

 

Hindamine II veerandil: õpimapi koosseisu (vaatluslehtede sisu ja vormistus,

kogude koostamise), töövihiku ülesannete vastuste, kontrolltööde ja onkontide

(Miksike) alusel, kokku 4 hinnet.